O nas

adw. Magdalena Wierzbowska – Królikowska


Jestem wrocławianką, absolwentką Stacjonarnych Studiów Prawa oraz Studiów Podyplomowych Prawa Karnego Gospodarczego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam aplikację sądową przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, natomiast po złożeniu egzaminu sędziowskiego w 2007 r. zostałam wpisana na listę adwokatów Izby Warszawskiej, a następnie Izby Wrocławskiej. Podczas aplikacji sądowej miałam możliwość kształcenia teoretycznego na najwyższym poziomie oraz wdrożenia się w praktyczne aspekty funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Od 2001 r. nieprzerwanie praktykowałam we wiodących kancelariach prawniczych we Wrocławiu, gdzie zdobyłam doświadczenie w obsłudze prawnej Przedsiębiorców oraz Klientów indywidualnych. Obecnie prowadzę kompleksową obsługę spółek prawa handlowego, a w zakresie obsługi Klientów indywidualnych obszarem mojej praktyki zawodowej jest przede wszystkim prawo rodzinne (m.in. rozwody, podziały majątku), cywilne i gospodarcze - głównie w ramach reprezentowania interesów Klientów przed sądami. Od 2013 r. jestem patronem aplikantów adwokackich, sprawując nadzór nad przebiegiem szkolenia zawodowego w celu przygotowania aplikantów do rzetelnego i samodzielnego wykonywania zawodu adwokata.

adw. Barbara Syska-Mazur


Jestem wrocławianką, absolwentką Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz V Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu. Podczas studiów przedostatni semestr nauki odbyłam, jako stypendystka Programu Komisji Europejskiej Socrates-Erasmus, na Wydziale Prawa Wolnego Uniwersytetu (Freie Universität) w Berlinie. Działalność gospodarczą związaną z doradztwem prawnym prowadzę nieprzerwanie od 2006 r. Odbyłam aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu, po zdanym egzaminie adwokackim w 2011 r. zostałam wpisana na listę adwokatów Izby Wrocławskiej.
Od 2015 r. jestem patronem aplikantów adwokackich, sprawując nadzór nad przebiegiem szkolenia zawodowego w celu przygotowania aplikantów do rzetelnego i samodzielnego wykonywania zawodu adwokata. Obszarem mojej praktyki zawodowej jest przede wszystkim prawo cywilne i gospodarcze. Współpracując przez prawie dekadę z wrocławskimi kancelariami prawnymi (w tym z jedną z największych kancelarii prawnych w Polsce) zdobyłam bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych, od mikro do dużych przedsiębiorstw. Natomiast osobom fizycznym doradzam w zakresie spraw dotyczących głównie ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa rodzinnego oraz praw konsumenckich.
Na sali sądowej reprezentuję klientów od 2008r.  Oprócz języka ojczystego, posługuję się w pracy językiem angielskim i niemieckim.